Lista aktualności Lista aktualności

Leśne spotkanie

W sobotę 13 października na terenie leśnictwa Kuźnica mieliśmy okazję współorganizować spotkanie integracyjne dla mieszkańców Kuźnicy Sulikowskiej z ulic Długiej, Bocznej i Zagłębiowskiej.

Wśród mieszkańców Kuźnicy Sulikowskiej zamysł wspólnego spędzenia wolnego czasu na łonie natury zrodził się kilka tygodni temu. Jako,  że bezpośrednio ich do miejscowości przylegają lasy Nadleśnictwa Siewierz, a konkretnie Leśnictwa Kuźnica, po pomoc w organizacji postanowili się udać do miejscowego leśniczego - Radosława Kubika. 

I tak od słów do czynów, w sobotnie popołudnie kilkadziesiąt mieszkańców przybyło do lasu, by nad ogniskiem i wcześniej przygotowanymi smakołykami miło spędzić czas. O dobrej atmosferze może świadczyć fakt, iż spotkaniu towarzyszyły nawet tańce i śpiewy. Obecni w tym czasie leśniczy Radosław Kubik i podleśniczy Piotr Baliński prowadzili konkurs z wiedzy o lesie dla dzieci, które miały okazję zdobyć sporo ciekawych gadżetów ufundowanych przez nasze Nadleśnictwo. Oprócz tego leśnicy przedstawili zebranym podstawowe zasady i założenia gospodarki leśnej i odpowiadali na zadawane pytania.