Lista aktualności Lista aktualności

Mistrzostwa Polski Drwali.

Ekscytujące zmagania twardych facetów z całej Polski

Zapraszamy wszystkich na zawody polskich drwali. Przekonaj się na własne oczy jak ciężką pracę wykonują. Pilarka, która może być głośniejsza od pociągu,  do tego wibracje i ciężar samego urządzenia sprawiają że słabeusze do tej pracy się nie nadają. W dniu zawodów możesz zobaczyć sprawną i szybką pracę drwali w konkurencjach:
►ścinka
►przerzynka złożona Hałas pilarki                                       to ponad 100 dB.
►przerzynka kombinowana
►zmiana łańcucha
►okrzesywanie

Ścinka drzew i wyróbka drewna oprócz siły wymaga nie lada umiejętności. Prosty błąd i drzewo zamiast upaść na ziemie zawiesza się o inne. Praca pilarką w warunkach leśnych, zimą i w upale, czasem w deszczu jest niezwykle niebezpieczna. Chwila dekoncentracji może kosztować utratę zdrowia lub życia.

Łańcuch pilarki obracając się z prędkością 26m/s jest śmiertelnie niebezpieczny. Może niektórym trudno w to uwierzyć ale bez drwali nie odbyła by się pielęgnacja lasu. Żadna maszyna nie usunie z młodnika wadliwych drzewek. I choć coraz częściej (również ze względu bezpieczeństwa)  do  prac ścinki drzew wykorzystuje się maszyny wielooperacyjne typu harwester, to jednak w wielu sytuacjach drwal po prostu jest niezastąpiony.