Lista aktualności Lista aktualności

Ogólnopolski konkurs ekologiczny MOJA ZIEMIA – CZYSTY ŚWIAT

Nadleśnictwo Siewierz włączyło się w dziewiętnastą już edycję konkursu ekologicznego, która w tym roku odbywa się pod hasłem "W sercu lasu".

Organizatorem konkursu, któremu w tym roku towarzyszy hasło „W sercu lasu" jest Urząd Miejski w Będzinie, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie oraz Państwowe Gospodarstwo Leśne - Lasy Państwowe Nadleśnictwo Siewierz. Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęła TVP 3 Katowice, a zaproszenie do obrad jury przyjęła redaktor Marianna Durczok, producentka programów ekologicznych „Bliżej natury", która będzie przewodniczyć komisji oceniającej nadesłane na konkurs prace.   Podobnie jak w latach poprzednich obok dzieci i młodzieży z Polski organizatorzy do współpracy zaprosili miasta partnerskie Będzina (Kaisiadorys, Iżewsk, Tatabanya, Basse - Ham).

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w kolejnej edycji konkursu z zakresu ochrony środowiska i ekologii. Ogólnopolski konkurs MOJA ZIEMIA – CZYSTY ŚWIAT organizowany pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina, Pana Łukasza Komoniewskiego służy upowszechnianiu wiedzy o przyrodzie, podnoszeniu poziomu świadomości ekologicznej oraz propagowaniu postaw sprzyjających ochronie środowiska naturalnego wśród przedstawicieli młodego pokolenia. Do zadań konkursowych do wykonania, których zapraszają organizatorzy dziewiętnastej edycji konkursowych zmagań należy m.in. wykonanie płaskiej pracy plastycznej najlepiej z materiałów recyklingowych przedstawiającej las, przestrzennej pracy plastycznej prezentującej trop jednego leśnego zwierzęcia, prezentację w formie komiksu ulubionej formy aktywnego wypoczynku w lesie oraz przygotowanie filmu multimedialnego przedstawiającego możliwość wykorzystania drewna w życiu codziennym człowieka.

Laureatów konkursu poznamy 21 kwietnia podczas uroczystości inspirowanych Światowym Dniem Ziemi.

Szczegóły konkursu zawiera regulamin konkursu, który jest dostępny na stronie http://biblioteka.bedzin.pl/ oraz w pliku PDF - do pobrania poniżej.

Materiały do pobrania