Asset Publisher Asset Publisher

Grudniowe spotkania z Nadleśnictwem Siewierz

Wzorem lat ubiegłych również w tym roku Nadleśnictwo Siewierz brało udział w odbywających się w regionie jarmarkach bożonarodzeniowych.

Były to imprezy plenerowe zorganizowane  w centralnych punktach - placach i rynkach miejskich. Gościliśmy w takich miejscach jak:

  1. Łazy - „ Kiermasz Bożonarodzeniowy” organizowany w dniu 9 grudnia br. przez Miejski Ośrodek Kultury w Łazach.
  2. Siewierz „ Jarmark Adwentowy” organizowany w dniu 16 grudnia br. przez Urząd Miasta i Gminy Siewierz oraz Miejsko Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Siewierzu.
  3. Ogrodzieniec „ IV Jarmark Bożonarodzeniowy 2017 „ organizowany w dniu 17 grudnia br. przez Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ogrodzieńcu oraz Spółkę z o.o. Zamek.

Były to pięknie zorganizowane jarmarki, na których w tym wyjątkowym czasie serce miast zaczyna bić mocniej, a place stają się tłem do bajkowej scenerii…

Na mieszkańców i turystów czekało moc świątecznych niespodzianek i atrakcji. W świątecznych domkach i namiotach można było znaleźć nie tyko aromatyczne słodkości, ale też specjały których nie spotyka się w żadnym innym miejscu. Nadleśnictwo Siewierz wśród pachnących lasem choinek przygotowało swoje stanowiska. Ciekawe były rozmowy pracowników nadleśnictwa z odwiedzającymi jarmark gośćmi na temat ekologii  czy nowoczesnego postrzegania otaczającej nas przyrody żywej i nieożywionej. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się własnoręczne tworzenie stroików bożonarodzeniowych z przygotowanych przez Nadleśnictwo szyszek, gałązek iglaków i naturalnych ozdób. Zaczarowany klimat tworzonych przez naszych milusińskich i całe rodziny stroików uświetniony był wspaniałymi i niezapomnianymi występami artystycznymi zespołów regionalnych, koncertami świątecznymi i magicznymi widowiskami.

Do zobaczenia za rok !