Asset Publisher Asset Publisher

Obchody Dnia Świętego Huberta

W dniu 14 października 2017 roku w słoneczne sobotnie przedpołudnie na terenie Strzelnicy Myśliwskiej w Siemianowicach Śląskich rozpoczęły się obchody dnia św. Huberta

- patrona myśliwych, leśników i koniarzy. Postać św. Huberta znana jest w Polsce od XVI wieku i do dziś w polskiej tradycji łowieckiej dzień świętego Huberta jest obchodzony szczególnie uroczyście. W tym roku obchody miały przepiękną oprawę, a strzelnica myśliwska gościła wielu gości.  Organizatorami obchodów był Polski Związek Łowiecki oddział Katowice. Obchody rozpoczęto uroczystą mszą świętą, a gości powitał gospodarz obiektu  Mariusz Miśka.

Frekwencja dopisała, a uczestnicy nie kryli zadowolenia mogąc brać udział w przygotowanych przez organizatorów atrakcjach. Wśród dzieci i młodzieży dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs zorganizowany przez nasze Nadleśnictwo o tematyce łowieckiej. Młodzież m. in. musiała rozwiązać test wiedzy łowickiej oraz rozpoznać tropy i trofea leśnych zwierząt. Pytania wzbudzał również nie małe emocje wśród rodziców często będących myśliwymi. Żaden z uczestników konkursu nie odszedł bez upominku, a najlepsi otrzymali atrakcyjne nagrody.

Pięknie prezentowały się psy myśliwskie - odwieczni przyjaciele i partnerzy myśliwych. Całość uświetnił występ orkiestry myśliwskiej, która została nagrodzona gromkimi brawami. Goście na strzelnicy mieli też okazję podziwiać ptaki drapieżne. Organizatorzy trwającej cały dzień uroczystości nie zapomnieli o serwowaniu specjałów kuchni myśliwskiej, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Spotkanie myśliwych i sympatyków łowiectwa przechodzi już do historii, a nam pozostały wspomnienia wspaniale zorganizowanej i ciekawej imprezy.